O batrana din Dambovita, gasita moarta pe strada din cauza frigului
Potrivit şefului Poliţiei orasului dâmboviţean Găeşti, bătrână a fost găsită moartă lângă gardul unei locuinţe aflate în apropierea casei sale, o femeie sunând la numărul unic de urgenţă 112 pentru a semnala incidentul, informeaza MEDIAFAX
"Din primele date rezultă că femeia de 87 de ani din localitatea dâmboviţeană Corbii Mari avea afecţiuni psihice, locuia singură şi pleca deseori de acasă, iar acum ar fi plecat după ora 2.00, fiind găsită moartă de o vecină, lângă gardul unei case de pe uliţă. Era îmbrăcată sumar şi desculţă şi era îngheţată", a declarat comisar şef Alexandru Iorga.
Trupul neînsufleţit al bătrânei a fost ridicat de către o echipă a Serviciului Medico-Legal Dâmboviţa şi transportat la morgă pentru necropsie, cauza probabilă a decesului fiind hipotermia.
Din cauza ninsorii şi a viscolului, două persoane, un bărbat şi o femeie, au fost găsite inconştiente, joi, într-o maşină cu numere de Bulgaria, acoperită cu un strat gros de zăpadă, pe DN 5 Bucureşti - Giurgiu, în localitatea Adunaţii Copăceni. Ulterior, acestea au fost transportate la un spital din Capitală, însă bărbatul a murit. De asemenea, un bărbat de 53 de ani, din comuna vrânceană Vulturu, a murit, joi seară, într-un microbuz, în apropiere de localitatea Boţârlău, în timp ce se întorcea de la Focşani, după ce a împins autovehiculul, care rămăsese înzăpezit.
ROL.ro
- Taguri:
- gaesti
- corbii mari
- viscol





































