Mandinga a filmat videoclipul ultimei melodii in Dubai
Clipul este compus din doua parți, o parte filmata intr-un club din Romania, iar cealalta in splendidele locații din Dubai și Abu Dhabi, in Emiratele Arabe Unite.
Videoclipui Zailelah, regizat de Florin Botea, care a coordonat doua echipe, una romana și una araba, descrie povestea unei iubiri patimașe. Toata aventura araba incepe dupa ce Elena, solista trupei și personajul principal al videoclipului, este transpusa intr-un vis datorita unui inel pe care il pune pe deget, inel gasit in club. In acest vis, ea este prințesa Zaleilah, care strabate meleaguri exotice in cautarea iubirii.
Filmarile au avut loc in deșert, pe un iaht , dar și in elicopter sau in cea mai mare cladire din lume, Burj Khalifa.
Zailelah este clipul primului single Mandinga de pe albumul care se va lansa pe 14 martie la Sala Palatului, in cadrul concertului aniversar Mandinga - 10 ani.
» vezi articolul original



































